Geoblog.pl    herki    Podróże    Autostop Iberia Atlantic Trip 2008    Przylądek Roca, najdalej na zachód wysunięty punkt Europy= geograficzny orgazm

Przylądek Roca, najdalej na zachód wysunięty punkt Europy= geograficzny orgazm

Portugal
Portugal, Cabo da Roca

Na Sintrę pora była też dość późnawa, bo na solidne obejście jej potrzeba całego dnia, więc autostopem ruszamy dalej ku najbardziej wysuniętego na zachód punktu Europy- CABO DA ROCA!:) W Sintrze robiło się już ciemno, a brakowało tylko jeszcze 15 kilometrów do tego, by noc spędzić na przylądku:) udało się złapać Surfera, który nie jechał do Cabo da Roca, a o wiele bliżej, opowieści związane ze studentami geografii sprawiły, że dowiózł nas do miejsca oddalonego 4 kilometry od przylądku. I już po zmierzchu te 4 kiloemtru do przylądka, symbolicznie pokonaliśmy pieszo-przy bardzo silnym atlantyckim wietrze. I dotarliśmy, zwycięstwo- geograficzny orgazm, otwarcie piwa i winka, można świętować:) choć wieje tak mocno, że nie da się nawet spokojnie wypić:) słyszymy śmieszny tekst francuskiej rodziny, która z werwą robi sobie fotę w rytmie- LA FROMAGE! A my udajemy się i szukamy noclegu na wzgórzach z chronioną roślinnością półwyspu Roca i udało się znaleźc kawałek trawki od strony zawietrznej i spokojnie wypić winko OBRIGADO:)

Ziutuś***
Ziutuś*** - 2008-12-15 18:01
hehe ujdzie :D

A co was to
A co was to  - 2009-02-24 15:22
Żal.pl

xDeeeeeeee
xDeeeeeeee - 2009-02-24 15:26
ŻAL MI WAS,WEJDŹ NA STRONĘ WWW.KURZA DUPKA.PL BUHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Masakra

herki
Bartłomiej Marciniak
zwiedził 16.5% świata (33 państwa)
Zasoby: 264 wpisy264 18 komentarzy18 323 zdjęcia323 0 plików multimedialnych0

29.06.2010 - 06.07.2010