Geoblog.pl    herki    Podróże    Moldova Kiper Trip 2008    Mickiewiczowski Akerman i powrót

Mickiewiczowski Akerman i powrót

Ukraina
Ukraina, Bilhorod-Dnistrovs'kyy

Na drugi dzień wstaliśmy wcześnie, by na spokojnie zwiedzić Białogród Dniestrowski z twierdzą Akerman. Busy do Białogrodu ruszają z boku dworca kolejowego(14 hr), a podróż trwa półtorej godziny wzdłuż trasa min wzdłuż wybrzeży morze Czarnego. Po drodze czekaliśmy z poł godziny, aż statki przepłyną przez zwodzony moc w okolicach miejscowści Zatoka. Twierdza okazale i malowniczo położona nad limanem Dniestru... około pół godziny pieszo od dworca. Cóż po obwjściu jej, ostatnich ukraińskich fotografiach... wróciliśmy do Odessy, odpoczęliśmy i ruszyliśmy na pociąg, po drodze dokonując klasycznych zakupów do wagonów plackartnych. Pociąg odjezdzał tuż po 19 a na miejscu mieliśmy być o 7(koszt 69 hr). Ostatnia wschodnia impreza... wspomnienia... wagon był przeładowany jakąs kolonią przez co mieliśmy początkowo dość oddalone od siebie miejsca.

wer
wer - 2014-12-06 17:28
Jeszcze nie widziałem głupszej pisowni "Bilhorod-Dnistrovs'kyy". To jest JĘZYK POLSKI?

herki
Bartłomiej Marciniak
zwiedził 16.5% świata (33 państwa)
Zasoby: 264 wpisy264 18 komentarzy18 323 zdjęcia323 0 plików multimedialnych0

29.06.2010 - 06.07.2010